KONST / Litografier / Litografi 6467113
*
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 18:19:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 20:50:52
1
Vinnande bud
20/6 23:11:17
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 20:50:52 | 1 | Vinnande bud |
20/6 23:11:17 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49